Opis:


Koszt budowy garażu jest bardzo zróżnicowany, w zależności od wielkości, materiałów i dodatkowych elementów projektu. Na przykład, garaz 5x7, wykonany z drewna i wyposażony w bramę, drzwi i okna, może kosztować od 3 000 do 7 000 złotych. Jeśli wybierzesz cegłę lub beton, a także więcej elementów wykończeniowych, koszty mogą wzrosnąć do 10 000-12 500 złotych. 

Koszty budowy garażu mogą również zmieniać się w zależności od typu wykorzystanych materiałów. Na przykład, garaż 5x7 zbudowany z szalunkowych płyt może kosztować nawet do 2 500 złotych mniej niż garaż wykonany z cegły lub betonu o tej samej wielkości. 

Do kosztów budowy garażu należy również doliczyć koszty instalacji elektrycznej. Jeśli chcesz, aby Twój garaż był instalowany profesjonalnie, możesz się spodziewać, że będzie to kosztowało w okolicach 500-1000 złotych. Należy również pamiętać o kosztach zatrudnienia hydraulika, jeśli planujesz instalację ogrzewania lub innych systemów. 

Inne elementy, które należy uwzględnić przy planowaniu budowy garażu, to koszt uiszczenia wymaganego podatku budowlanego oraz opłat administracyjnych. Niektóre miasta i hrabstwa wymagają również wykonania inspekcji budowlanej i uiszczenia odpowiednich opłat. 

Podsumowując, koszt budowy garażu 5x7 może sięgać od 10 000 do 15 000 złotych, w zależności od wielkości, materiałów i dodatkowych udogodnień. Należy również pamiętać o dodatkowych opłatach, takich jak podatek budowlany, opłaty administracyjne i inspekcje budowlane. Warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przed podjęciem decyzji o budowie garażu.

Data dodania: 11-06-2023

O firmie:


Nazwa firmy: Stalgar

Domena: https://garaze.org.pl/

Adres: Siewna 21C

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-231

Telefon: 728 50 50 30Opinie o Stalgar


Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)